Jak powinna wyglądać zbilansowana dieta dziecka, które nie jada mięsa?

Coraz więcej osób decyduje się w dzisiejszych czasach na odrzucenie ze swojego codziennego mięsa, ale również innych produktów odzwierzęcych. Weganie i wegetarianie chcą w tym duchu wychowywać swoje dzieci, a coraz więcej lekarzy nie widzi przeciwwskazań, jeśli tylko menu dziecka jest odpowiednio zaplanowane i nie brakuje mu innych składników odżywczych. Mięso można bowiem zastąpić różnymi składnikami roślinnymi, wystarczy się jedynie nieco postarać. Sklep wegański można zaś znaleźć w każdym mieście, a większość z takich miejsc dostarcza szerokiego wyboru różnych produktów i pomysłów.

Co musi się znaleźć w diecie dziecka, które się rozwija?

Maluchy są zwykle bardzo aktywne i większość swojego czasu spędzają w ruchu. Poza tym, stale rozwija się ich mózg, który również potrzebuje energii i właściwych składników. Warto dziecko suplementować witaminą D3, czy podawać mu kwasy Omega3, ale większość witamin i minerałów bez trudu znajdziemy w produktach, które mamy w każdym domu. Najlepiej podawać dziecku każdego dnia sporą porcję warzyw, a ograniczać owoce i traktować je jako przekąski. Poza tym, każdego dnia powinno spożywać zarówno produkty zbożowe, jak i roślinne tłuszcze. Białko można zastąpić białkiem roślinnym, którego nie brakuje dzisiaj na pólkach.

Sklep wegański – źródło pomysłów na zdrowe dania

Decydując się na wprowadzenie tego typu diety u maluszka najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych przepisów. W sklepach wegańskich można również znaleźć szereg produktów, które stanowią inspirację. Dla dzieci najlepiej wybierać składniki ekologiczne pochodzące z lokalnych gospodarstw rolnych, w szczególności w sezonie. Takie bez problemu można otrzymać od rolnika na bazarku lub w niewielkim sklepie warzywnym. Sklepy specjalistyczne zwykle stosują wyższe ceny, a wcale nie mają w swoim asortymencie produktów wyższej jakości. Wystarczy poświęcić nieco czasu, aby za niewielkie pieniądze zakupić produkty, które będą zdrowe i pożywne.

Related posts

Leave a Comment